Z życia parafii

W parafii naszej istnieje grupa Żywego Różańca składająca się z jednej róży różańcowej. Zolatorką jest pani Czesława Sadowska, a opiekunem duchowym – ks.ADAM MALAK.

O bowiązkiem członka Żywego Różańca jest odmawianie codziennie dziesiątki różańca prosząc o modlitwę we własnej dowolnej intencji.

        Żywa Róża

1 niedziela miesiąca przed Mszą o 9.30
Koło Różańca świętego obejmuje 20 osób, które na wspólnym spotkaniu wymieniają między sobą tajemnice różańcowe tak, aby co dzień odmawiając jedną dziesiąt­kę różańca (l Ojcze nasz…, 10 Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…)   rozważać   otrzymaną tajemnicę  z życia  Pana Jezusa i Maryi. W ten sposób dana grupa 20 osób tworzy Żywą Różę, w której każdego dnia członkowie odmawia­ją cały różaniec. Grupie przewodniczy zelatorka, która ma listę uczestników, dba o regularną wymianę tajemnic Różańca w grupie, a także przewodniczy spotkaniu Żywej Róży, na którym wymienia się tajemnice i modli się przynajmniej jedną dziesiątką różańca

                                 

SCHOLA

Schola, to najmłodsza grupa formacyjna, do której należą dzieci z naszej parafii. Nasza Schola działa już od ponad roku i ma na swoim koncie kilka udanych występów.Powstała z inicjatywy ks.Adama.
Prowadzącym jest p. Janusz Bieńkowski.

Skład grupy: Milenka i Julka Adamowicz,Wiktoria Rokicka,Julia Staszewska,Karolina Fil,Pamela i Julita Horudko,Natalia Chamera,Sara Zarębińska,Klaudia Czeczeniuk,Zuzia Łuszczak,Agata Grudzień,Magda Solecka,Wiktoria Gut,Szymon Łuszczak,Remek Pawelczyk,Rafał Ligęza,Mateusz Stankiewicz,Maciek Bieńkowski,Piotr Niewiadomski.

 

 

 

 

 

 

 

MINISTRANCI

Słowo „ministrant” wskazuje szczególnie na służbę we Mszy świętej. Są oni pomocnikami celebransa przy sprawowaniu eucharystii i innych nabożeństw liturgicznych. Ministranci usługują księdzu, gdy ołtarz jest przygotowany i przynoszą dary ofiarne potrzebne do sprawowania Mszy świętej.
Ministranci poprzez służenie wskazują, że każde nabożeństwo liturgiczne sprawowane w kościele nie jest sprawą tylko kapłana ale całej parafii i wszystkich zgromadzonych na nim wiernych. Bowiem pełne uczestnictwo w liturgii oznacza dla zgromadzonych współdziałanie i współtworzenie poprzez czynne w nim zaangażowanie. Zadaniem ministranta jest poznawać liturgię i nią żyć, służyć przy ołtarzu podczas Mszy św. i nabożeństw: – w niedzielę,- w tygodniu.

Ministrant
- Modli się i pracuje nad swoim charakterem oraz często przyjmuje komunię św.
- Kocha Boga i dla Jego chwały spełnia wzorowo swoje obowiązki
- Jest przykładem dla innych i podobnie jak kapłan, stara się być niejako drugim Chrystusem
- Podobnie jak on nosi białą albę, znak czystości i niewinności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>