Wieści z parafii

Pożegnanie pana kościelnego Jana Błażewicza

W niedzielę 17 maja podczas mszy świętej o godz.9.30 pożegnaliśmy pana Jana Błażewicza.
Pan Jan zakończył swoją długoletnią posługę kościelnego.Był z nami 30 lat.Pan Jan był osobą nieodłącznie związaną z naszą parafią i towarzyszył nam wszystkim w najważniejszych momentach życia – tych najradośniejszych i tych smutnych.
Nie mogło zabraknąć pana Jana w czasie uroczystości ślubnych, przy chrzcie świętym dzieci, był z nami kiedy odprowadzaliśmy na cmentarz naszych zmarłych.Troszczył się o każdy szczegół dotyczący mszy świętej .Wiedział gdzie znajduje się najdrobniejsza rzecz która była w danej chwili potrzebna.Był tu zawsze, kiedy sprawowana była Najświętsza Ofiara – nawet wtedy, kiedy nas brakowało.Był człowiekiem ,który z oddaniem i pasją podchodził do tego,co robił.Uczył nas pracowitości, sumienności i rzetelności. Zaangażowany ponad wszystko w swoją posługę.

Były zatem podziękowania, ciepłe słowa, kwiaty…

   _DSC0217

  _DSC0232

 

Życzymy Tobie panie Janie wielu łask Bożych w codziennym życiu i opieki Matki Bożej.

_DSC0250

Wieści z parafii

gc3308_AC_2

Rozkład Majówek w miejscowościach:

11.05   godz. 18.00 Bykowo
12.05  godz. 15.00 Łękajny; 18.00 Stawnica II; 18.30 Stawnica I
13.05  godz. 15.30 Sątoczek; 
14.05  godz. 18.00 Giełpsz; 18.30 Słępy
15.05  godz. 15.00 Studzieniec; godz. 18.00 Suliki; 18.30 Wetyn
16.05  godz. 18.00 Marłuty; 18.30 Wągniki

18.05  godz. 18.00 Prosna
19.05  godz. 15.00 Sajna Wielka; 18.00 Sajna Mała; 18.30 Kaskajmy
20.05  godz. 18.00 Kałwągi; 18.45 Kałwągi (pod lasem)
21.05  godz. 18.00 Kamień; 18.30 Błuskajmy
22.05  godz. 16.30 Sątoczno

Wieści z parafii

d

Wieści z parafii

pokarmy

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY W WIELKĄ SOBOTĘ WEDŁUG PLANU:

Studzieniec(w świetlicy) – 8.30

Kałwągi (w świetlicy) – 8.45

Kamień – 9.00,

Suliki – 9.15,

Błuskajmy – 9.30,

Marłuty – 10.00,

Wągniki – 10.15,

Łękajny – 10.30,

 Gielpsz – 11.00,

Słępy – 11.15,

Sajna Duża – 11.30,

Kaskajmy – 11.45,

Sajna Mała – 12.00.

W kościele parafialnym święcenie pokarmów o godz. 13.00.

 

Liturgia Wigilii Paschalnej – 18.00

Uroczysta celebracja najważniejszej liturgii roku kościelnego.

Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece.

Wieści z parafii

PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO

3 tri

WIELKI CZWARTEK
Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 17.00
W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą.

WIELKI PIĄTEK
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcam również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłków, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.
Plan Adoracji dzieci i młodzieży przy ciemnicy w piątek
Klasy gimnazjalne (I-III) – od godz. 10.00 do 11.00
Klasy IV – VI – od 11.00 do 12.00
Klasy I – III – od 12.00 do 13.00
Plan Adoracji dorosłych przy ciemnicy w piątek
od 8.00 do 9.00 – Rodzina Różańcowa,
od 9.00 do 10.00 – Suliki, Prosna, Błuskajmy, Wetyn, Studzieniec,
od 13.00 do 14.00 – Kamień, Kałwągi , Marłuty, Łękajny, Wągniki
od 14.00 do15.00 – Bykowo, Giełpsz, Słępy,Kaskajmy, Sajna Mała i Wielka
od 15.00 do 16.00 – Sątoczno, Sątoczek, Stawnica.

Droga Krzyżowa – godz. 16.30

Początek liturgii na cześć Męki Pańskiej godz. 17.00

WIELKA SOBOTA
Plan Adoracji dzieci i młodzieży przy Grobie Pańskim w sobotę:
Klasy gimnazjalne (I-III) – od godz. 10.00 do 11.00
Klasy IV – VI – od 11.00 do 12.00
Klasy I – III – od 12.00 do 13.00
Plan Adoracji dorosłych przy Grobie Pańskim w sobotę:
od 8.00 do 9.00 – Rodzina Różańcowa,
od 9.00 do 10.00 – Suliki, Prosna, Błuskajmy, Wetyn, Studzieniec,
od 13.00 do 14.00 – Kamień, Kałwągi , Marłuty, Łękajny, Wągniki
od 14.00 do15.00 – Bykowo, Giełpsz, Słępy,Kaskajmy, Sajna Mała i Wielka
od 15.00 do 16.00 – Sątoczno, Sątoczek, Stawnica.

 

Liturgia Wigilii Paschalnej – 18.00

Uroczysta celebracja najważniejszej liturgii roku kościelnego.

Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece.

opracowanie : ks.Adam

Wieści z Doliny Gubra

Galeria fotograficzna „Historia kościoła w Sątocznie”

dolina

Stowarzyszenie „Dolina Gubra” rozpoczęło prace nad realizacją galerii fotografii przedstawiającej historię kościoła w Sątocznie. Otwarcie galerii planujemy na koniec marca.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Korsze.

źródło: www.dolinagubra.pl

Wieści z parafii

page0001

Dzień Kobiet w sołectwie Prosna

Dzień Kobiet w sołectwie Prosna

W sobotę 7 marca Dzień Kobiet świętowały panie z sołectwa Prosna.

Sołtys  Danuta Kurchan,radna Elżbieta Filipczak oraz rada sołecka po raz pierwszy zorganizowały kobietom uroczyste spotkanie z okazji ich święta.

DSC_1167                  DSC_1168

Liczne grono pań spotkało się przy smacznie zastawionych stołach.

_DSC1155                 DSC_1157

Dużo uśmiechu i radość które im towarzyszyły stworzyły wspaniałą atmosferę.

Dały się słyszeć nawet takie słowa pań ” dawno już tak nie obchodziliśmy dzień kobiet „

_DSC1172              DSC_1163

DSC_1164              DSC_1156

_DSC1169

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PANIOM KTÓRE ŚWIĘTOWAŁY SWOJE ŚWIĘTO .

DZIĘKUJEMY ZA BARDZO MIŁY WIECZÓR !

11051312_10153102602628774_2044451724_n

                                           – SOŁTYS DANUTA KURCHAN

                                                                  – RADNA ELŻBIETA FILIPCZAK

                                                                  -  RADA SOŁECKA

Dzień Kobiet

obrazek

KOLĘDA 2015

R O Z K Ł A D      K O L Ę D Y 2015
ŚRODA 7.01
GODZ. 15.00 Gielpsz
GODZ. 17.30 Słępy

CZWARTEK 8.01.
GODZ. 10.00 Sajna Wielka
GODZ. 13.00 Kaskajmy, Sajna Mała,

PIĄTEK 9.01.
GODZ. 10.00 – Studzieniec

SOBOTA 10.01.
GODZ. 10.00 – Kałwągi
—————————–——————————————————
PONIEDZIAŁEK 12.01.
GODZ. 10.00 – Łękajmy
GODZ. 13.00 – Stawnica I i II

WTOREK 13.01.
GODZ. 14.00 Błuskajmy i GODZ. 16.30 Suliki

ŚRODA 14.01.
GODZ. 15.00 Kamień i GODZ. 17.00 Wetyn

CZWARTEK 15.01. – GODZ. 14.00
Prosna – nowe domy od krzyża

PIĄTEK 16.01. – GODZ. 14.00
Prosna – lewa strona od sklepu

SOBOTA 17.01. – GODZ. 10.00
Prosna – prawa strona, stare domy, podwórze (majątek)
—————————–————————————-———————
PONIEDZIAŁEK 19.01. – GODZ. 14.00
Marłuty i Wągnik

WTOREK 12.01. – GODZ. 14.00
Bykowo – strona od sklepu

ŚRODA 21.01. – GODZ. 15.00
Bykowo – strona od krzyża

CZWARTEK 22.01. – GODZ. 14.00
Bykowo – nowe budynki od mostu i hotel

PIĄTEK 23.01. – GODZ. 14.00 – Sątoczek

SOBOTA 24.01. – GODZ. 10.00 – Sątoczno

opracowanie ks.Adam