Archiwum miesiąca: Maj 2013

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Jak co roku, w święto Bożego Ciała, ulicą Sątoczna przeszła procesja parafian oraz gości. Boże Ciało to  tradycyjnie procesja ulicą. Z głównych elementów obchodów Bożego Ciała jest budowa czterech ołtarzy. Ich dekorowaniem zajmują się wierni. Wykorzystywane są do tego przede wszystkim gałęzie brzozy lub lipy oraz kwiaty.
          więcej zdjęć w linku… (więcej…)

Odpust NMP Wspomożenie Wiernych

Uroczystość Odpustowa NMP Wspomożenie Wiernych W sobotę 25 maja obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Odpustową NMP Wspomożenie Wiernych.Kazanie w tym dniu głosił salezjanin z Płocka ks.Paweł Kacprzak. Na uroczystość przybyli zaproszeni księża i były proboszcz naszej parafii -ks.Brunon Wicki, obecnie sprawujący swoją posługę w parafii Św.Stanisława Kostki w Płocku.Dawny proboszcz  parafii w Sątocznie obchodził w tym roku  45-lecie swojej pracy… (więcej…)

Pierwsza Komunia Święta

W niedzielę 19 maja br., o godz. 12: 00 w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w  naszym parafialnym Kościele dzieci  klasy  II po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej. Dzieci brały udział w przygotowaniach w szkole i w parafii, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych momentów w życiu chrześcijanina.  Do Pierwszej Komunii Św. przystąpiło 9 dzieci : Madzia Błażewicz,Wiktoria Kurowska,Oliwia Kiesz,… (więcej…)

Dzień Dziecka w sołectwie Sajna Wielka

Wieści parafialne…

Relikwie św. Jana Bosko w Polsce Salezjanie przygotowują się na przyjęcie relikwii swojego założyciela św. Jana Bosko, które przyjadą 27 maja 2013 r. do Warszawy, a opuszczą Polskę 17 sierpnia. Ostatnim miejscem modlitw za wstawiennictwem Świętego Wychowawcy będzie Oświęcim – pierwszy dom salezjanów w Polsce. Peregrynacja relikwii w Sępopolu źródło : ks.Adam Malak    

Odpust

Odpust ku czci Matki Bożej Wspomożenie Wiernych Msza odpustowa odbędzie się w sobotę 25 maja 2013 r. o godz.12.00 Mszy przewodniczyć będzie dawny proboszcz tej parafii ks.Brunon Wicki. Zapraszamy parafian i gości. ” Wspomożycielka Wiernych lub Wspomożenie Wiernych to jeden spośród wielu tytułów nadawanych w Kościele Maryi. Oficjalnie po raz pierwszy tytuł ten nadał Maryi papież Pius V po zwycięstwie… (więcej…)

Maj miesiąc Maryi

„… i co czuje  i co żyje , niech z nami  sławi Maryję ! … „  Rozpoczynające się  nabożeństwa majowe, odprawiane w kościołach, przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych  są przepiękną formą sławienia Królowej Polski.  Rozkład Majówek w miejscowościach: 13.05 –    godz. 15.00 – Sątoczek; 16.30 – Sątoczno 14.05 –    godz. 15.00 – Łękajny; 18.00 – Stawnica II; 18.30… (więcej…)

Z parafii….

 Dnia 19 maja 2013 r. o godz.12.00 odbędzie się w naszej parafii  uroczystość Pierwszej Komunii Świętej a o godz.9.30 tego samego dnia odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Majówka w Korszach

Bitwa pod Wopławkami – organizatorzy zapraszają