Archiwum miesiąca: Lipiec 2012

Biesiada w Kałwągach z ” Doliną Gubra „

Tegoroczna wiejska biesiada w Kałwągach odbyła się w fantastycznej atmosferze. Chociaż pogoda nie dopisała ( bo wcześniej przez kilka dni padało ) , to i tak organizatorzy dali z siebie wszystko ,aby okoliczni mieszkańcy jak i goście byli zadowoleni .                   Mimo niepogody biesiada należy do udanych, o czym świadczy zadowolenie uczestników… (więcej…)

Sukces drużyny ” Dolina Gubra „

  Podczas festynu w Dublinach 21 lipca drużyna sportowa ” Dolina Gubra ” zajęła I miejsce  w piłce nożnej i II miejsce w piłce siatkowej.         Więcej na stronie internetowej  www.studzieniec.home.pl

Dożynki tuż tuż-konkurs na wieniec dożynkowy

W konkursie może wziąć udział każdy mieszkaniec naszej gminy. Grupa wieńcowa nie może liczyć więcej niż 10 osób. Do udziału zapraszamy również organizacje pozarządowe, działające na terenie gminy Korsze.   Celem konkursu jest kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowej, rozbudzenie zainteresowań twórczością ludową, prezentacja wieńców dożynkowych. Zainteresowani udziałem w konkursie powinni zgłosić swój akcept do dnia 14 września br. do Urzędu… (więcej…)

Dziękujemy – za okazane serce…

Podziękowania od mamy Czarka Filipczuka za włączenie się w akcje zbierania funduszy. „Ludzie, których kochamy, zostają na zawsze, bo zostawili ślady w naszych sercach” Serdeczne podziękowania  wszystkim tym, którzy łącząc się z nami w bólu,  okazali nam wsparcie oraz uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej naszego ukochanego Czarka Filipczuka. Pogrążona w smutku rodzina    

Zakręcona akcja dla Wiktorii z Bartoszyc

  Wiktoria choruje na nieuleczalną chorobę mukowiscydozę, która systematycznie wyniszcza jej organizm. Wspólnie możemy jej pomóc zbierając plastikowe nakrętki. Zebrane nakrętki można oddać w Gminnym Centrum Informacji w Bartoszycach, lub w sklepie w Prośnie. Głównym punktem  zbiórki jest siedziba Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. Z.O.O. (budynek ELEWARR)

Kałwągi zapraszają na ” Biesiadę „

Pomóżmy Czarkowi …..

Pomóżmy Czarkowi wrócić do domu… Czarek Filipczuk miał 24 lat, urodził się i mieszkał w Łankiejmach. W poszukiwaniu lepszego życia rozpoczął pracę w Londynie. Miał  marzenia i plany. Niestety los zdecydował inaczej i jego życie zgasło.     Rodzina Czarka, aby móc go pochować w rodzinnych stronach musi sprowadzić zwłoki z Anglii do Polski. Koszt to ponad 9 tys. zł,… (więcej…)

Wakacje w filii bibliotecznej w Sątocznie

  „Czasu nie marnuję , w bibliotece świetnie się czuję”.   Tradycyjnie wraz z nadejściem wakacji w Filii Bibliotecznej w Sątocznie rozpoczęły się zajęcia wakacyjne organizowane przez naszą placówkę. Mam nadzieję że , szczególnie najmłodsi uczestnicy wykorzystają przerwę w nauce w sposób kreatywny , wśród rówieśników o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Humory dopisują , pomysły się mnożą , nic dziwnego… (więcej…)

Wakacje z MOK Korsze

                                                                               

” Damy radę…! „- relacja z czynu na rzece Sajnie

30 czerwca 2012-sobota .Ten dzień na długo zapadnie w pamięci tych,którzy uczestniczyli w akcji sprzątania rzeki Sajny. 31 osób zgłosiło swoją chęć udzielenia się w tej akcji.Oprócz załogi z „Doliny Gubra”,brały też udział nowe osoby,którym nie jest obojętny „los”  rzeki i zapowiedzieli,że robią swój pierwszy krok w stronę stowarzyszenia,aby zostać ich członkami.                … (więcej…)