Archiwum miesiąca: Kwiecień 2012

” Wojskowa Majówka ” w Wilamowie

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Sątocznie rozpoczęli egzamin

  Około 411 tys.uczniów III klas z ponad 7 tys.gimnazjów w całym kraju przystąpiło we wtorek do egzaminu,który ma sprawdzić ich wiedzę i otworzyć im drzwi do szkół srednich. Nasi gimnazjaliści rozpoczęli egzamin równo o godz.9.00 To już drugi dzień zmagań gimnazjalistów z zadaniem egzaminacyjnym.Wczoraj III klasiści pisali test z języka polskiego.Dzisiaj z części matematyczno-przyrodniczej,a jutro podejmą język obcy. ”… (więcej…)

30 – lecie MOK w Korszach

Nordic Walking

  Na niedzielnym zebraniu Stowarzyszenia  ” Dolina Gubra ” padła propozycja ,aby powstała grupka osób Nordic Walking. Nordic walking czyli spacer nordycki, polega na marszu ze specjalnymi kijami, będącymi połączeniem kijów trekkingowych i tych od nart biegowych. Powstał w krajach skandynawskich ale w ostatnich latach stał się bardzo popularny w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, a także w Polsce. Chodzenie z ”… (więcej…)

Spotkanie za nami…

W niedzielne popołudnie 15 kwietnia,członkowie i sympatycy Stowarzyszenia  Dolina Gubra  spotkali się na Walnym zebraniu,aby omówić szereg spraw.Tematem były projekty przedstawione przez Prezesa Stowarzyszenia,które zostały pomyślnie zatwierdzone.W projekcie tym znalazły się : turystyka wodna-kajaki (trasa : Sajna-Guber-Łyna ),akcja  Pomnik  ,ZHP-młodzieżowa grupa skautów,pomniki przyrody (dęby,sosny,buki ),turystyka rowerowa (ścieżki rowerowe ) i wiele jeszcze innych spraw,o których niebawem będzie można poczytać na… (więcej…)

Walne Zebranie „Doliny Gubra”

Dnia 15.04.2012 r.o godz.15.00 w świetlicy w Studzieńcu odbędzie się Walne zebranie członków Stowarzyszenia ” Dolina Gubra”. Zapraszamy również osoby chętne,które chcą przyczynić się do rozwoju naszego regionu.Miło nam będzie powitać nowych członków. Zarząd

Stowarzyszenie „Dolina Gubra”

Nasze Stowarzyszenie „DOLINA GUBRA” Stowarzyszenie zostało powołane 12.03,2012 r.i nosi nazwę Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Regionu Dolina Gubra.   „Dolina Gubra” to obszar atrakcyjny turystycznie i przyrodniczo.Pokryty lasami,rzeką która jak w tytule Stowarzyszenia nosi nazwę Guber.Rzeka chętnie odwiedzana przez wędkarzy.Znaczna część terenu została objęta obszarem specjalnej ochrony Natura 2000.W sezonie letnim odwiedzają nas turyści Większość z nich to turyści z… (więcej…)

50 drzew na 50-lecie miasta Korsze. Kup drzewo wpisz się w karty historii!

W 2012 roku miasto Korsze obchodzi 50-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji posadzonych zostanie 50 drzew  dębów. Każdy mieszkaniec, zakład pracy, organizacja i instytucja, sołectwo, szkoła i przedszkole może stać się właścicielem dębu. Wystarczy tylko zgłosić się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach i za symboliczną darowiznę 10 zł (można i więcej) nabyć drzewko. W zamian otrzymacie Państwo certyfikat… (więcej…)

Życzenia od Proboszcza

„JA JESTEM ZMARTWYCHWSTANIEM I  ŻYCIEM, KTO WIERZY           WE MNIE, CHOĆBY I  UMARŁ, ŻYĆ BĘDZIE”                                                                               (J 11,25)               Drodzy Parafianie i Goście,              Po przeżyciu i doświadczeniu głębi i tajemnicy Wielkiego Postu skierujmy nasz wzrok ku zmartwychwstałemu Panu. Wszystko bowiem, co dotąd było pozbawione uroku i barw, światła i nadziei obecnie przemówiło językiem Zmartwychwstałego.             Wiara w Jezusa… (więcej…)

Życzenia Wielkanocne

  Życzenia spokojnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny. Wiary, miłości, pogody w sercu i radości Smacznego święconego jajka w gronie najbliższych osób oraz                     wesołego ALLELUJA ! Wszystkim odwiedzającym moją stronkę życzy Administrator