Archiwum miesiąca: Marzec 2012

Rozkład jazdy PKS z Sątoczna

Zapraszam do nowo powstałej zakładki ROZKŁAD JAZDY PKS  

„Młodzi ludzie są przyszłością”

„MŁODZI LUDZIE SĄ PRZYSZŁOŚCIĄ” Zapraszam na stronę internetową radnego MARKA  ADAMOWICZA www.marekadamowicz.pl, lub klikając bezpośrednio na baner  Zapiski Samorządowca.

Konkursy na 50 lecie…

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA w Korszach organizuje konkursy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych  związane z 50 rocznicą nadania praw miejskich temu miastu.                                                      Konkurs literacki  na  50 lecie nadania praw  miejskich miastu –  KORSZE „KORSZE WIERSZEM PISANE” oraz   Konkurs plastyczny na 50 lecie nadania praw miejskich  miastu – Korsze „ KORSZE 50 LAT PÓŹNIEJ” Więcej na ten… (więcej…)

„Dookoła Wielkanocnego jajka.”

„Choć pisanki z Cepelii Są stołu ozdobą , Ja tam wolę pisanki własnego wyrobu.” -Tadeusz Fangrat. Któż z nas nie lubi malować pisanek ?. Jajko – symbol wiosennego przebudzenia przyrody , zwycięstwa światła nad chłodem i ciemnością. Na świątecznym stole nie może zabraknąć kolorowych pisanek. Zwyczaj robienia pisanek jest wieloletnią tradycją, w Polsce przetrwał przez stulecia. Warto go podtrzymywać dlatego… (więcej…)

Urodzinowe życzenia dla ks. Adama

Czcigodny Księże Proboszczu!  Z okazji urodzin   Składamy serdeczne życzenia, aby Pan serc ludzkich Jezus Chrystus – był źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej. Niech dobry Bóg błogosławi Księdzu w kapłańskiej posłudze, a Patron czuwa nad każdym przedsięwzięciem. Dziękując za to, że prowadzisz nas do Jezusa i wzbudzasz w nas nadzieję swoim duchowym wsparciem, życzymy… (więcej…)

Dzieci przywitały wiosnę .

21 marca wreszcie przyszła wiosna! Przynajmniej ta kalendarzowa, chociaż pogoda za oknami też już daje pierwsze sygnały do ściągnięcia zimowych kurtek i zmiany obuwia z ciężkiego na wiosenne pantofle. Z tej zmiany przede wszystkim cieszą się dzieci, dla których wraz z ciepłymi, słonecznymi dniami rozpoczyna się czas zabaw na świeżym powietrzu. Jedni topią Marzanny inni chodzą na wagary.Jest to zwyczaj… (więcej…)

Wiosna,wiosna…

Wiosna to pora wielce radosna.Przyroda budzi się do życia,zwierzęta wychodzą z zimowego ukrycia,ptaki powracają do swoich gniazd. Chociaż w tym roku zima odeszła szybciej,wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy nadejścia wiosny.Pierwszy dzień astronomicznej wiosny,a wiosny nie widać.Przyszła wcześniej niż kalendarzowa.Rozpoczęła się 20 marca o godz.6.14, czyli w momencie równonocy wiosennej,gdy słońce przekroczyło punkt Barana na równiku niebieskim. Oczywiście,że po tym też,ale są… (więcej…)

„Sołecki Dzień Kobiet”

Taki  dzień  zdarza  się  tylko  raz  w  roku 8 marca. Uczciły  go  panie  z  sołectwa Sątoczno, spotykając  się  w  świetlicy środowiskowej  przy  kawie  i  cieście  w niedzielne  popołudnie. Główną  organizatorką  była  pani  sołtys Elżbieta Sychowicz. Panowała  miła  i  przyjazna  atmosfera , a panie zadowolone  że  mogły  się  wspólnie  spotkać.           OBY TAK DALEJ DROGIE PANIE:)

Filcowanie w Bibliotece w Sątocznie

„BIŻUTERIA NA DZIEŃ KOBIET.” Każdy z pewnością słyszał o materiale jakim jest filc. Do filcowania rękodzielniczego używana jest wełna czesankowa. Metodą filcowania na sucho i mokro można wykonać orginalną biżuterię i ozdoby. Filc jest materiałem plastycznym dlatego bardzo łatwo przeistacza się w piękne przedmioty. Tylko od naszej wyobraźni zależy co powstanie z tej kolorowej mięciutkiej wełny. Samodzielne wytwarzanie prac metodą… (więcej…)

” Z kobietą nie ma żartów – w miłości czy w gniewie Co myśli, nikt nie zgadnie; co zrobi, nikt nie wie.” A.Fredro

                                                                 8 Marca- Dzień Kobiet       „Idzie starszy pan wąsaty, niesie w ręku bukiet kwiatów                             Student biegnie z drugiej strony, ma wiązankę róż czerwonych. A tam dalej chłopców dwóch niesie dwie gałązki bzu. Co to? Co się dzisiaj dzieje? przez ulice, przez aleje tłum się toczy roześmiany… W rękach róże, tulipany i narcyzy, i żonkile. Tyle barw i… (więcej…)