Archiwum kategorii: Aktualności

Odpust

Wczorajsza sobota to bardzo uroczysty dzień w naszej parafii. Swoją 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodził ks.Brunon Wicki – były proboszcz naszej parafii oraz 25 rocznicę ks.Zygmunt Wolanin- także były proboszcz naszej parafii ( który nie mógł przybyć do naszej parafii ) Szanowni Księża Jubilaci Usłyszeliście kiedyś głos Niebios Pana: „Jesteś stworzony do wyższych celów, Masz przywdziać skromny ubiór kapłana, Na… (więcej…)

                    ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NMP W sobotę, 27 maja w naszej parafii odbędzie się odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych. Kazanie będzie głosił i sumę odpustową odprawi o godz. 12.00 prof. dr hab. Henryk Skorowski- salezjanin ,były rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.Swoją 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie w tym… (więcej…)

                                                                                Maj – miesiąc Matki Bożej Maj od niepamiętnych czasów poświęcony jest czci Matki Bożej. Kiedy wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie… (więcej…)

Pr

 Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie,  które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.. Z darem… (więcej…)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego      

Triduum Paschalne w naszej parafii               

    

  Droga Krzyżowa nie będzie odprawiona w piątek tj. 7 kwietnia w naszym kościele.Najpierw odbędzie się Msza Św.o godz.17.00 a później Droga Krzyżowa z kościoła na cmentarz komunalny w Stawnicy.Jeżeli będzie padał deszcz to Droga Krzyżowa odbędzie się normalnie o godz.16.30 w kościeleProsimy zabrać ze sobą świece.

Rekolekcje

Dni rekolekcji każdy z nas przeżywał na swój sposób, ale dla każdego był to czas szczególnego zamyślenia, „czas zatrzymania się”, odłożenia w kąt niezałatwionych spraw. To święty czas zasłuchania się, by w natłoku codziennych zajęć na nowo odnaleźć siebie, drugiego człowieka i Boga. Wracając myślami do spotkań rekolekcyjnych głoszonych przez ks. Remigiusza – Proboszcza z Parafii św.Anny z Sokolicy chcemy… (więcej…)