Archiwum miesiąca: Czerwiec 2014

Wieści z parafii

BIERZMOWANIE 2014 ,, Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. Amen. ” ‚ 23 czerwca na uroczystej Mszy św. o godz. 12.00, młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk ks. prałata dr. Zygmunta Klimczuka. W imieniu rodziców o udzielenie sakramentu poprosili Państwo Danuta i Janusz Bieńkowscy, a wszystkich obecnych… (więcej…)

Wieści z Korsz

źródło : www.korsze.pl

Wieści z parafii

 PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA Panie Jezu, oto dziś stajemy przed Tobą, aby przeżyć wyjątkowy dzień w naszym życiu; dzień umocnienia naszej przyjaźni z Tobą. 1 czerwca 2014 roku o godzinie 12,00 w naszej parafii w Kościele pw.Chrystusa Króla w Sątocznie dzieci z klasy II szkoły podstawowej po raz pierwszy przyjęły Komunię Świętą. Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń… (więcej…)

Odpust w Parafii Chrystusa Króla

W dniu 24 maja odbył się w naszym kościele odpust parafialny ku czci NMP Wspomożenie Wiernych.Kazanie wygłosił były proboszcz tej parafii w latach 1973-79  ks.Kazimierz Walczuk (pierwszy proboszcz tej parafii ).        Parafianie złożyli życzenia ks. Kazimierzowi wręczając kwiaty w podzięce.     Na uroczystość przybyli zaproszeni księża :Ks. prałat Janusz Budyn (dawny Proboszcz z Korsz), Ks. Stanisław Orpik… (więcej…)

III Majowy Spływ Doliną Gubra

31 maja 2014r. odbył się trzeci, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dolina Gubra”, spływ kajakowy trasą Prosna-Stopki.   Spotkanie rozpoczęliśmy na „Zielonej Przystani” w Prośnie, gdzie uczestnicy spływu zapoznali sie z regulaminem, otrzymali mapki trasy, podpisali listy obecności i zostali obdarowani uroczymi, kolorowymi parasolkami chroniącymi od słońca. Start przebiegł niezwykle sprawnie, pierwsze kajaki dopłynęły do Sępopola w niespełna 2 godziny, tam czekał… (więcej…)

Wieści z biblioteki publicznej

TEATRZYK  KACZKA – CUDACZKA  W środę  4 czerwca w filii bibliotecznej pojawili się aktorzy krakowskiego Studia Małych Form Teatralnych Art Re .Wystąpili przed dziećmi  z przedstawieniem pt. „Kaczka Cudaczka”. Niesforna i zwariowana bohaterka, pełna szalonych pomysłów i żądna niezwykłych przygód od razu zaskarbiła sobie sympatię dzieciaków .I maluszki i starszaki z uśmiechem na ustach śledziły perypetie Kaczki, która szukając sposobu… (więcej…)

Najaktywniejsi wolontariusze roku 2013

Wyczekiwanym punktem programu przez środowiska wolontariuszy było wystąpienie Ryszarda Ostrowskiego burmistrza Korsz. Burmistrz w słowach podziękowania wyraził wdzięczność wszystkim osobom i grupom działającym w ramach wolontariatu. Tytuł „Najaktywniejszego Wolontariusza Gminy Korsze w 2013 roku” w kategorii indywidualnej otrzymali: Regina Bartoszuk, Krystyna Rynkiewicz, Rozalia Michałowska, Jan Zając. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Renacie Błażewicz, Irenie Stróg, Urszuli Michałko-Czeczeniuk, Magdalenie Adamowicz.   W… (więcej…)

„Młody Talent”-konkurs wokalny

Kolejna edycja Miejsko–Gminnego Konkursu Wokalnego „Młody Talent” już za nami. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach, ósmy raz dzieci i młodzież z naszej gminy prezentowały swoje talenty wokalne. Konkurs ten ma na celu promowanie młodych, utalentowanych wykonawców. W konkursie wzięli udział soliści z Sątoczna, Łankiejm i Korsz. Do konkursu przystąpiło 18 uczestników, których oceniało jury w składzie: Barbara… (więcej…)

„Gitarowa Majówka”

21 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach odbyła się, już trzecia z kolei, majowa impreza artystyczna. „Gitarowa Majówka” została przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sątocznie pod kierunkiem Janusza Bieńkowskiego.    Majowe koncerty stały się tradycją, gdyż już od kilku lat dyrektor Zespołu Szkół w Sątocznie, przygotowuje atrakcje artystyczne dla mieszkańców Korsz. Zespół przygotował nam… (więcej…)