Archiwum miesiąca: Marzec 2014

Wieści z parafii – Rekolekcje Wielkopostne

Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym… (więcej…)

Ustawa o funduszu sołeckim

Prosimy o zamieszczenie tej informacji na swoich stronach internetowych i podzielenie się tą informacją z mieszkańcami. Uprzejmie informujemy Państwa, że Senat RP dn. 06.03.2014 r. przyjął nową ustawę o funduszu sołeckim. Wiemy, że fundusz sołecki sprawdził się w praktycznym działaniu i spowodował ożywienie aktywności mieszkańców wsi. Nowa ustawa eliminuje tylko niektóre mankamenty, jakie do tej pory posiadała. W nowej ustawie… (więcej…)

Wieści z Kałwąg

” Opowieść o wierzbie ” – czyli warsztaty wikliniarskie                             w Kałwągach W ubiegłym tygodniu w  dniach 06 – 08 marca w świetlicy wiejskiej w Kałwągach  odbyły się trzydniowe warsztaty wikliniarskie, współfinansowane przez  Gminę Korsze. Organizatorem kursu byli wolontariusze Stowarzyszenia ”Dolina Gubra”. Naszemu Stowarzyszeniu jako organizacji działającej na… (więcej…)

Wieści z parafii

GORZKIE ŻALE niedziela – godz. 9.30 ( po mszy św.) DROGA KRZYŻOWA piątek – godz. 16.30 dla dzieci i dorosłych

8 MARCA

  8 marca Dzień Kobiet „A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,  Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta,  Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,  I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza…  I anioł i demon, i upiór i cud,  I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.  Początek i koniec…”    J. Tuwim… (więcej…)

„Wolontariat Rodzinny”-ostatni etap konkursu

  „Chodź, pomaluj mój świat” – rodzinne foto-malowanie. Z radością informujemy, że najnowszy projekt Stowarzyszenia „Dolina Gubra” zakwalifikował się do finałowego etapu ogólnopolskiego konkursu „Wolontariat Rodzinny” prowadzony przez Fundację PZU i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Nasz projekt to: „Chodź, pomaluj mój świat” -rodzinne foto-malowanie Pomysł polega na stworzeniu historycznych jednocześnie zabawnych foto-plansz i ustawienie ich na trasach szlaków rowerowych i kajakowych… (więcej…)

Wieści z parafii

Środa Popielcowa — początek Wielkiego Postu Karnawał dobiega końca Wkrótce ucichną zabawy, bale i przyjęcia. W kościele ksiądz posypie nam głowy popiołem mówiąc: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. W dzisiejszym, nowoczesnym świecie tak wielu ludzi uważa obrzędy Środy Popielcowej za dziwny, przestarzały zwyczaj; wielu się oburza, bo jak można dzisiejszego człowieka, który posiada tak wielką wiedzę, zdobycze techniki… (więcej…)

Wieści z MOK w Korszach

ZAPISY U WYCHOWAWCÓW KLAS I SOŁTYSÓW.