Archiwum miesiąca: Grudzień 2013

Życzenia

  Nadchodzący Nowy Rok to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym co minęło i nad tym, co nas czeka. Tak wiec dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro. Wszystkiego najlepszego  w Nowym Roku!

Pasterka

” Jest taki dzień ,tylko jeden raz do roku Dzień, zwykły dzień ,który liczy się o zmroku Jest taki dzień ,gdy jesteśmy wszyscy razem Dzień ,piękny dzień ,dziś nam rok go składa w darze.”   Pasterka  to jest jedyna noc w roku kiedy gromadzimy się na mszy o godz.24.00.Wigilijna noc jest wyjątkowa,podobnie jak odprawiana o północy msza. Jak co roku… (więcej…)

Życzenia

Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą nam wiele radości, Niech uśmiech zagości w domach, Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy, a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach, Niech samotność odejdzie w niepamięć, Niech zima otula nas białym puchem, jak ciepły koc przy kominku, Niech bieluteńkie gwiazdeczki skrzypią wesoło pod naszymi butami na wieczornym spacerze. Niech dobry Bóg… (więcej…)

Życzenia

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i w nadchodzącym Nowym Roku 2014 wszelkiego dobra zdrowia i błogosławieństwa Bożego dla mieszkańców i gości sołectwa Sątoczno życzy sołtys Elżbieta Sychowicz  

Betlejemskie Światło Pokoju 2013

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia,zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła ,miłości ,pokoju i nadziei – tradycyjnie jest stawiane na wigilijnym stole. Akcje zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja w Linzu ,jako działanie charytatywne na rzecz dzieci niepełnosprawnych i osób potrzebujących. Dzięki … (więcej…)

Wieści z parafii

  RORATY W TYM TYGODNIU •         Poniedziałek: 17.00 •         Wtorek: 7.15 •         Środa: 17.00 •         Czwartek: 7.15 Rekolekcje adwentowe to szczególny czas duchowego przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Od 13 grudnia do 15 grudnia (tj. piątek, sobota i niedziela ) przeżywać będziemy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Rekolekcje poprowadzi ks.Ryszard Kowalski z Czerwińska nad Wisłą. PLAN REKOLEKCJI •        … (więcej…)

Wieści z biblioteki publicznej

6 grudnia jest szczególny dla najmłodszych czytelników,w ten dzień zgodnie z tradycją do biblioteki w Sątocznie zawitał Święty Mikołaj.                 Dzieci przywitały długo oczekiwanego gościa, a na ich buziach pojawił się promienny uśmiech. Trzeba pamiętać, że w ten dzień ma on do odwiedzenia wszystkie domy, wszystkie miejsca, w których są dzieci, nawet te mniej… (więcej…)

Wieści z parafii

ZAKOŃCZENIE ROKU WIARY W ODPUST CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA W niedzielę 24 listopada odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Chrystusa Króla Wszechświata patrona naszej parafii. Mszy odpustowej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks.Walerian Jastrzębiec-Święcicki z Sokołowa Podlaskiego . Nabożeństwo odpustowe pięknym śpiewem uświetnił zespół szkolny p.dyrektora Janusza Bieńkowskiego .                  Dzieci z Zespołu Szkół… (więcej…)