Archiwum miesiąca: Kwiecień 2013

Rodzinne wycieczki

   

Egzamin gimnazjalny 2013

To już drugi dzień ! Młodzież z ZS w Sątocznie przystąpiła  wczoraj  do egzaminu gimnazjalnego,który potrwa trzy dni.Wczoraj o godz.9.00  pisali  test z historii i wiedzy o społeczeństwie a po godzinie przerwy zmagali się z językiem polskim.Dzisiaj drugi dzień egzaminu gimnazjalnego . Równo o godz.9.00 testy z biologii,chemii,fizyki i geografii, a o  11.00 egzamin z matematyki. Egzamin zakończą  wiedzą z języka… (więcej…)

MAZUR TOUR 2013

….przez Warmię i Mazury Krzysztof Szwedzik -maratończyk i biegacz długodystansowy miał okazję w poniedziałek 15 kwietnia 2013 r. biec trasą która przebiegała przez Sątoczno i  Prosnę. Dzieci pod opieką nauczycieli z ZS w Sątocznie przygotowali biegaczowi miłą niespodziankę,której  się w ogóle  nie spodziewał .Razem z nim mieli okazję uczestniczyć w maratonie, który  na długo zapadnie im w pamięci. Tak właśnie… (więcej…)

Rodzinne wycieczki Doliną Gubra

Rodzinne wycieczki Doliną Gubra Stowarzyszenie „Dolina Gubra” zaprasza mieszkańców naszego regionu oraz ich gości na wycieczki łączące spływy kajakowe i wyprawy rowerowe w ramach projektu Rodzinne Wycieczki w odkrywaniu tajemnic Doliny Gubra. Zadaniem projektu jest zaangażowanie mieszkańców (rodziców i ich dzieci) do aktywnego trybu życia poprzez wyprawy turystyczne w okolicy swojego miejsca zamieszkania oraz rozwój turystyki promującej lokalne walory przyrodnicze i historyczne. Wycieczki… (więcej…)

Dla Wiktorii z Bartoszyc

W poniedziałek lub wtorek ( 8-9 kwietnia 2013 r.) z Prosna będą odebrane nakrętki na potrzebę Wiktorii z Bartoszyc – 8 letniej dziewczynki chorej na mukowiscydozę.Więcej na  temat Wiktorii w archiwum z dnia 23 lipca 2012 r.   Przypomnę ,że nakrętki  można jeszcze zbierać do końca maja 2013 r. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!

Podziękowanie

                              PODZIĘKOWANIE     Skauci z Doliny Gubra składają serdeczne podziękowania     za okazaną pomoc oraz przychylność w organizacji      rozprowadzania palemek oraz stroików wielkanocnych.                         Państwa hojność i dobroć dla dzieci jest dowodem na to ,że                              nie pozostaną osamotnieni w dalszych zmaganiach.                     A świadectwem tego są właśnie… (więcej…)

Szóstoklasiści piszą sprawdzian

OGÓLNOPOLSKI   SPRAWDZIAN   SZÓSTOKLASISTÓW Stresujący dzisiaj dzień czeka szóstoklasistów ze szkoły ZS w Sątocznie.Równo o godz.9.00 zasiądą do egzaminu na koniec szkoły podstawowej. W całej Polsce taki egzamin rozwiąże dzisiaj prawie 363 tysiące szóstoklasistów. Dla uczniów to będzie pierwszy taki duży egzamin,potrwa on godzinę a wyniki uczniowie poznają w czerwcu.

” Barcja ” ogłasza konkursy

Lokalna Grupa Działania „Barcja” ogłasza jeden z ostatnich naborów w ramach działań: Małe projekty – limit środków 300 tys. zł. Odnowa i rozwój wsi – limit środków 400 tys. zł. Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw – limit środków 273 tys. zł. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej – limit środków 268 tys. zł Osoby zainteresowane szkoleniem z zakresu wypełniania wniosków proszone są… (więcej…)

8 rocznica śmierci błogosławionego Jana Pawła II

Dzisiaj przypada już ósma rocznica śmierci Papieża Polaka oraz druga rocznica Jego beatyfikacji. Jan Paweł II zmarł o godzinie 21.37. Był pierwszym i jedynym Polakiem sprawującym urząd głowy kościoła katolickiego w stolicy Piotrowej w Watykanie. Był papieżem przez 27 lat. Wcześniej był arcybiskupem krakowskim, kardynałem. Na papieża wybrano go na konklawe 16 października 1978 roku, po nagłej śmierci jego poprzednika… (więcej…)