Archiwum miesiąca: Grudzień 2012

Pasterka – 24.12.2012

NOC NARODZENIA PAŃSKIEGO – msza pasterska Po szeregu przygotowań i wigilijnej wieczerzy nadszedł czas wspólnego biesiadowania z rodziną.Zanim jednak to nastąpiło ,wedle starego polskiego obyczaju udaliśmy się na uroczystą świąteczną mszę – eucharystię trwającą zwykle ponad godzinę.Jest ona jednak inna ,niż te wszystkie  msze w roku,albowiem odbywa się o północy.Pasterka to tak naprawdę prawdziwy wstęp do świąt Bożego Narodzenia.W kościele… (więcej…)

Wesołych Świąt

  To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może. To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr  zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha. To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera, widząc, jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera.… (więcej…)

Rekolekcje Adwentowe 2012

Czas rekolekcji adwentowych to czas refleksji nad najważniejszymi problemami naszego życia. Niech tegoroczne rekolekcje adwentowe, odbywające się w Roku Wiary, staną się dla nas czasem refleksji nad naszymi osobistymi spotkaniami z Bogiem. Co one zmieniają w naszym życiu? Po co są nam potrzebne? Jak możemy opowiadać o nich innym ludziom, niekiedy będącym od Boga bardzo daleko? Na te i inne… (więcej…)

Mikołajkowe spotkanie

  ”  Idzie, idzie święty z długą siwą brodą…..„ Z inicjatywy pani sołtys Elżbiety Sychowicz,młodzież i dzieci z sołectwa Sątoczno – spotkały się w niedzielę 9 grudnia w  bibliotece w Sątocznie.Celem tego spotkania był oczywiście Mikołaj.Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali upragnionego gościa i prezentów.

Mikołajki w Zespole Szkół w Sątocznie

Mikołajki ” Prezenciki, czekoladki- to nie bajki. Urządzamy w szkole mikołajki. Każdy dostanie promyk radości. Na wszystkich buziach uśmiech zagości.” Jak co roku,tak i tym razem  6 grudnia do szkoły w Sątocznie zawitał Mikołaj.Oczywiście nie był sam,towarzyszyła mu Śnieżynka i Elf. Jest to dobry znak świadczący ,że dzieci w tej szkole były grzeczne i zasłużyły na prezenty. W tym właśnie… (więcej…)

Jubileusz

Jubileusz 50-lecia Salezjanów Księdza Bosko    1 grudnia 2012 roku o godz. 12.00 nasza parafia p.w. Chrystusa Króla w Sątocznie obchodziła wspaniały jubileusz. Minęło właśnie 50 lat odkąd Salezjanie oddali swoje serce i ręce tej parafii. I tylko oni sami wiedzą najlepiej jak trudny był początek ich misji na tym skrawku ziemi. Fakt, że wytrwali te 50 lat dowodzi, że… (więcej…)

Mikołajki

     ” Zapraszamy  na  Mikołajki”     Sołtys  i  Rada  Sołecka  mają  zaszczyt  zaprosić  wszystkie  dzieci i  młodzież  z  Sołectwa  Sątoczno  na  spotkanie  Mikołajkowe , które  odbędzie  się  dnia  9.12.12 r. (niedziela)  o  godzinie  14.00   w Bibliotece  Publicznej   w  Sątocznie.                                sołtys – Elżbieta  Sychowicz .

II Wojewódzki Przegląd Kolęd

RORATY

Roraty, adwentowe msze odprawiane o wschodzie Słońca, podkreślają wyjątkowość tego okresu. Nazwa „roraty” pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście (introitu), rozpoczynającej się od słów „Rorate caeli desuper” – „Spuśćcie rosę niebiosa”. Msza roratnia, czyli msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu, jest śladem dawnego obchodzenia święta Zwiastowania Pańskiego w okresie Adwentu – 18 grudnia. W starożytnych i średniowiecznych… (więcej…)