Archiwum miesiąca: Wrzesień 2012

Ważne – propozycja okręgów wyborczych

Zapraszam na stronę radnego Marka Adamowicza http://marekadamowicz.pl/ Na stronie radnego pojawił się wpis na temat propozycji podziału na okręgi wyborcze w naszej gminie.

Najlepsza impreza sezonu – plebiscyt

Głosujmy na naszą najlepszą imprezę! Gazeta w Kętrzynie organizuje plebiscyt na najciekawszą imprezę sezonu. Na liście znajduje się kilka imprez z Gminy Korsze, na które można zagłosować.   Aby wybrać najciekawszą imprezę i zagłosować na nią należy wysłać sms pod numer 71051 o treści gk.ni.xx gdzie „xx” to numer imprezy z listy poniżej. Przykładowo, aby zagłosować na Biesiadę w Kałwągach wysyłamy… (więcej…)

Fotorelacja

        Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z dożynek parafialnych w Sątocznie 09.09.2012 r.(  pon.linki)  https://plus.google.com/photos/116397733808602291084/albums/5787539034984368225?authkey=CM7lg5DvnbL0Yw https://plus.google.com/photos/116397733808602291084/albums/5787624927953165537?authkey= https://picasaweb.google.com/106555671240816245293/DozynkiParafialne2012?authkey=Gv1sRgCJzG9eeEgrKdjgE

Dożynki Gminne

Relacja z dożynek parafialnych

    „DZIĘKUJEMY PANIE ZA TEGOROCZNE PLONY” Wzorem ubiegłego roku dożynki parafialne minęły w słonecznej atmosferze. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez proboszcza tutejszej parafii ks.Adama Malaka.Po powitaniu przez kapłana ,delegacje z wieńcami żniwnymi zostały wprowadzone do świątyni. Po mszy świętej  odbył się uroczysty przemarsz delegacji dożynkowych, zaproszonych  gości i mieszkańców parafii na plac w asyście Straży Pożarnej z… (więcej…)

Dożynki Parafialne – Sątoczno 09.09.2012

Dożynki – Święto Plonów – Ludowe Święto połączone  z  obrzędami dziękczynnymi.Obchody dożynek to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów od wieków zakorzeniony w naszej tradycji, święto to jest zwieńczeniem całorocznego trudu rolników i podziękowaniem Bogu za błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. Rolnicy mają za sobą trudny rok. Niesprzyjająca pogoda, podtopienia pól, które dotknęły rolników z naszej parafii. Długotrwałe opady przeplatane okresami suszy – wszystko to… (więcej…)

Atomówki Korsze zapraszają

 

Sątoczno – wakacyjny finał w bibliotece

  W  okresie  wakacji  w  Filii  Bibliotecznej  w  Sątocznie odbywały  się  spotkania  pt.”Chcesz  miło  spędzić  letni czas  to, w  wakacje  odwiedź  nas.”     Letnie  spotkania  zgromadziły  dzieci  w  różnym  wieku. Uczestnicy  zajęć  wakacyjnych  w  bibliotece   mieli  okazję twórczo  spędzić   wolny  czas  i  dobrze  się   bawić. Tematyka  była  różnorodna   największym  zainteresowaniem cieszyły  się  warsztaty  filcowania  z  wełny  czesankowej  i wyrób  biżuterii .Dzieci … (więcej…)

Remont mostu na rzece Guber w Prośnie

 UWAGA !     Od 05 września 2012 r. Rejon Dróg Wojewódzkich w Kętrzynie przystępuje do remontu mostu na rzece Guber w miejscowości Prosna. W związku z zaistniałą sytuacją nastąpią  utrudnienia w ruchu drogowym. Przejazd wszelkich pojazdów przez  remontowany most zostanie wstrzymany na okres jednego miesiąca.Przez most odbywać się będzie tylko ruch pieszy.  Natomiast ruch pojazdów i dojazd do innych… (więcej…)

Wspomnienie z wakacji

  Wakacje przechodzą już do historii, ale w pamięci pozostał nam wspólny wyjazd zorganizowany przez Świetlicę Środowiskową działającą przy naszej Parafii Chrystusa Króla w Sątocznie.    Dnia 22 lipca grupa dzieci i młodzieży z Sątoczna i okolic pod opieką ks. Adama Malaka,  p. Anny Zarębińskiej, p. Mirosławy Horudko, p. Katarzyny Nowackiej i p. Piotra Kwiatkowskiego wybrała się na kilkudniową wycieczkę.… (więcej…)